Bob Heineke wint Primus Inter Pares 2014

Bob Heineke uit de Randmeer-klasse heeft de 54e editie van de Primus Inter Pares 2014 gewonnen. Na een bewogen weekend in Loosdrecht mag hij zich kampioen der kampioenen van 2014 noemen.

Na de twee wedstrijden van zaterdag stonden zondag drie wedstrijden op het programma. Er is drie keer gestart, maar door te weinig wind werd iedere poging halverwege afgebroken. Daardoor pakt Bob Heineke voor de tweede keer in zijn zeilcarrière de winst in de Primus Inter Pares.

In totaal streden 11 Nederlands Kampioenen van 2014 tegen elkaar in de 16m2-klasse. Op de tweede plaats eindigt Daan Versteeg uit de Sharpie-klasse. Menno Huisman uit de Valk-klasse legt beslag op de derde plek.

Kijk voor de gehele uitslag en een fotoverslag op de website van de GWV de Vrijbuiter

Lees ook het artikel van zaterdag op het watersportverbond hier

Zeilen.nl

De beste zeilers van Nederland, afgelopen jaar nationaal of internationaal kampioen in hun klasse, streden op de Loosdrechtse plassen om de Primus Inter Pares titel 2014.
Zeilen TV was op de eerste zeildag aanwezig en sprak onder meer met Bob Heineke, de kampioen in de Randmeerklasse en Daan Versteeg die in 2014 drie titels wist te winnen in de Sharpieklasse.

Productie Eric van Staten/ Zeilen

Foto's van Pieter Lanser

Uitslagen

No Zeilno Naam Punten 1 2
1 2 Bob Heineke [Randmeer] 5,0 3 2
2 9 Daan Versteeg [Sharpie] 7,0 1 6
3 8 Menno Huisman [Valk] 8,0 7 1
4 6 Tom Otte [Yngling NK] 9,0 2 7
5 10 Peter Peet [Regenboog] 9,0 4 5
6 4 Lieuwe Gietema [Yngling EK] 10,0 5 dnf
7 13 Pieter Bleeker [Twaalfvoetsjol 12,0 9 3
8 7 Eric Kort [16m2] 12,0 8 4
9 1 Martin Heineke [Pampus] 14,0 6 8
10 3 Wouter Boekel [Vrijheid] 19,0 10 9
11 14 Karel van Hellemond [Finn] 22,0 ocs 10

 
 RDG-uitslagen zijn als volgt:

4 Lieuwe Gietema [Yngling EK] race 2: plaats no. 5

Boten

No Zeilno Naam Punten 1 2
1 4357 Gerben Spaargaren 6,0 5 1
2 4398 Ewoud Krens 6,0 3 3
3 3777 Reinout Klapwijk 8,0 4 4
4 4200 Rocco Ladage 11,0 1 10
5 4451 Bert Dalmolen 11,0 9 2
6 3725 Sander Spannenburg 11,0 2 9
7 4365 Klaas 't Hoen 12,0 6 dnf
8 4367 Jan de Haan 13,0 8 5
9 4085 Henri Boeren 15,0 7 8
10 4336 Coen van Beek 17,0 10 7
11 4149 Pascal de Groot 18,0 ocs 6

 
 RDG-uitslagen zijn als volgt:

4365 Klaas 't Hoen race 2: plaats no. 6

 Erelijst PIP

JaarWinnaarKlasseWaterMaand
2016Hette van der ZwaagValkLoosdrechtse PlassenOktober
2015Thijs Kort16M2Loosdrechtse PlassenOktober
2015Bob HeinekeRandmeerLoosdrechtse PlassenApril
2014Thijs Kort16M2/SchakelLoosdrechtse PlassenApril
2013Thijs Kort16M2/SchakelLoosdrechtse PlassenApril
2012Thijs Kort16M2/SchakelLoosdrechtse PlassenApril
2011Bob HeinekeRandmeerLoosdrechtse PlassenApril
2010Maarten JaminYnglingLoosdrechtse PlassenApril
2009Mark NeelemanDraakLoosdrechtse PlassenApril
2006Thijs KortSchakelLoosdrechtse PlassenOktober
2005Mark NeelemanO-JolLoosdrechtse PlassenOktober
2004Wiebe SchippersPampusLoosdrechtse PlassenOktober
2003Thijs KortSchakelLoosdrechtse PlassenOktober
2002Henri Boere16M2Loosdrechtse PlassenOktober
2002Maarten JaminVrijheidLoosdrechtse PlassenApril
2000Martijn van MuydenFinnjolLoosdrechtse PlassenOktober
1999Heiko de BoerValkLoosdrechtse PlassenOktober
1998Jan Willem van der HondelValkLoosdrechtse PlassenOktober
1997Hans van Drunen16M2Loosdrechtse PlassenOktober
1996Jaap 't HoenSplashLoosdrechtse PlassenOktober
1995Johan TrompenVrijheidLoosdrechtse PlassenOktober
1995Martin HeinekePampusLoosdrechtse PlassenApril
1993Mark NeelemanRegenboogLoosdrechtse PlassenOktober
1992Henk KuiperSpankerLoosdrechtse PlassenOktober
1991Jan Willem van der Hondel16m2Loosdrechtse PlassenOktober
1990Willem Nico PotmaFlying DutchmanLoosdrechtse PlassenOktober
1989Martin HeinekePampusLoosdrechtse PlassenOktober
1989Harry AmsterdamRegenboogLoosdrechtse PlassenApril
1987Jan Van StaverenRegenboogLoosdrechtse PlassenOktober
1986Gerard PotmaVrijheidLoosdrechtse PlassenOktober
1985Geert GeelkerkenPampusLoosdrechtse PlassenOktober
1984Johan TrompenValkLoosdrechtse PlassenOktober
1983Martin HeinekePampusLoosdrechtse PlassenOktober
1982Gerard Pabbruwee16m2Loosdrechtse PlassenOktober
1982Wilfred NagelSternLoosdrechtse PlassenApril
1980Leo Both16m2Loosdrechtse PlassenOktober
1979Peter Mertens420Loosdrechtse PlassenOktober
1978Martin HeinekeRegenboogLoosdrechtse PlassenOktober
1977Rienk AlberdaYnglingLoosdrechtse PlassenOktober
1976Fred ImhoffRandmeerLoosdrechtse PlassenOktober
1975Jan van StaverenRegenboogLoosdrechtse PlassenOktober
1974Fred ImhoffRandmeerLoosdrechtse PlassenOktober
1973Arie VisserDraakBraassemermeerSeptember
1973Cees RozendaalPampusBraassemermeerApril
1972Cees RozendaalPampusBraassemermeerApril
1971Max BehrendSoloBraassemermeerApril
1970Albert Helder16M2BraassemermeerApril
1969Bart KraanValkBraassemermeerApril
1968Cees NaterSoloBraassemermeerApril
1967Bouw van WijkRegenboogBraassemermeerApril
1966Jan BolDraakBraassemermeerApril
1965Boudewijn BinkhorsSharpyBraassemermeerApril
1964Joop Bodegraven16M2BraassemermeerApril
1963Joop Helder16M2BraassemermeerApril
1962Jan van StaverenFlying DutchmanBraassemermeerApril
PIP winnaars vanaf 1962, resultaten onder voorbehoud.
Er is verwarring omtrent een bepaalde editie en in welk kalenderjaar deze dan exact gevaren is.
Voorheen was de PIP ook wel in het najaar en dan ook in hetzelfde kalenderjaar.

No Comments Yet.

Praat mee!